MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | John COETZEE | ZA | Hugenote Hoerskool | No | - |
- | Thomas Tilney | Kelvin Grove Tennis Club | No | - | |
- | Luke Edgar | ZA | Durban North Tennis Club | No | - |
- | Reuben Bakker | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Tristan Bedderson | ZA | Northwood High | No | - |
[15] | Nicholas Hamilton | Mitchell Park Tennis Club | No | - | |
[14] | Edward Strydom | HARTBEESPOORT TENNIS KLUB | No | - | |
- | Rhyll Boshoff | ZA | Vryheid Lawn Tennis Club | No | - |
- | Luke OOSTHUIZEN | ZA | St David's Marist Inanda | No | - |
- | Daniël WESSELS | ZA | Riversdal Tennis Club | No | - |
[6] | Connor Doig | Chiltern Tennis Club | No | - | |
[3] | Munashe TEBURU | ZW | Berea Lawn Tennis Club | No | - |
- | Dawid van Wyk | ZA | Curro Bloemfontein | No | - |
- | Alternate Alternate | Witfield Tennis Club | No | - | |
- | Kenan staphorst | ZA | No | - | |
[9] | Paul-Daniël MEYER | Paarl Gimnasium High | No | - | |
[16] | MARK AGGENBACH | Rustenburg Primary | No | - | |
- | Daniele DIMITROV | BG | No | - | |
- | Sabelo Mhlengi Mthembu | ZA | Berea Lawn Tennis Club | No | - |
- | Cameron OLIVER | ZA | Curro Hillcrest | No | - |
- | Craig SIMES | Brighton Tennis Club | No | - | |
[5] | Guy VORWERK | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
[7] | Drikus DE JAGER | ZA | Great Tennis | No | - |
- | Yasser Assamo | UCT | No | - | |
- | Adam LOGIE | Ridley Park Tennis Club | No | - | |
- | Ryan Lister-James | ZA | Prospect Tennis Club | No | - |
[13] | Waldo MOOLMAN | Rustenburg High | No | - | |
[12] | Ignatius Bell | North West | No | - | |
- | Monde Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
- | Danté Nell | Somerset West Country Club | No | - | |
- | JC Van Pletzen | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - |
[4] | Nikhil Naidoo | ZA | Destiny Tennis Club | No | - |
[8] | Daniel WATSON | ZA | Mount Edgecombe Country Club | No | - |
- | Leonard Perry | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Londa Zungu | ZA | Berea Lawn Tennis Club | No | - |
- | Kade MINDRY | ZA | No | - | |
[10] | Rudiger Dusselberg | Randburg Tennis Club | No | - | |
[11] | Caleb Fyvie | Kearsney College | No | - | |
- | Jordan CROSS | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Shaun Krieg | Pinelands Tennis Club | No | - | |
- | Jake DOWNIE | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
- | Caden Naicker | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
[2] | André VILJOEN | ZA | Worcester Tennis Club | No | - |
- | Alternate 10 alternate | Yes | Ngcobo Scelo | ||
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Ngcobo Scelo | ZA | University Of Kzn Pmb | No | - |
- | Ian THOM | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Senthen REDDY | Cowies Hill Tennis Club | No | - | |
- | De Villiers KROON | ZA | Baillie Park Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-06-30 8:30am | A2 | WTS - Court 24 |
Thomas Tilney
|
Luke Edgar
|
6-0, 6-0 |
2022-06-30 8:30am | A3 | WTS - Court 23 |
Reuben Bakker
|
Tristan Bedderson
|
6-1, 6-1 |
2022-06-30 8:30am | A6 | WTS - Court 22 |
Rhyll Boshoff
|
Luke OOSTHUIZEN
|
0-6, 1-6 |
N/A | A11 | WTS - Court 21 |
Alternate Alternate
(Did not play)
|
Kenan staphorst
|
Walkover |
N/A | A14 | WTS - Court 20 |
Daniele DIMITROV
(Did not play)
|
Sabelo Mhlengi Mthembu
|
Walkover |
2022-06-30 8:30am | A15 | WTS - Court 19 |
Cameron OLIVER
|
Craig SIMES
|
6-0, 6-3 |
N/A | A18 | WTS - Court 16 |
Yasser Assamo
|
Alternate 10 alternate
(Did not play)
|
Walkover |
2022-06-30 8:30am | A19 | WTS - Court 15 |
Adam LOGIE
|
Ryan Lister-James
|
6-0, 6-0 |
2022-06-30 8:30am | A23 | WTS - Court 13 |
Danté Nell
|
JC Van Pletzen
|
5-7, 6-2, 6-0 |
2022-06-30 8:30am | A26 | WTS - Court 14 |
Leonard Perry
|
Londa Zungu
|
6-0, 6-0 |
2022-06-30 8:30am | A30 | WTS - Court 12 |
Jordan CROSS
|
Shaun Krieg
|
6-0, 6-0 |
2022-06-30 8:30am | A31 | WTS - Court 11 |
Jake DOWNIE
|
Caden Naicker
|
7-5, 6-1 |
2022-07-01 8:00am | A33 | WTS - Court 6 |
John COETZEE [1]
|
Thomas Tilney
|
6-3, 6-1 |
2022-07-01 8:00am | A34 | WTS - Court 5 |
Reuben Bakker
|
Nicholas Hamilton [15]
|
6-2, 7-5 |
2022-07-01 8:00am | A35 | WTS - Court 4 |
Edward Strydom [14]
|
Luke OOSTHUIZEN
|
0-6, 2-6 |
2022-07-01 8:00am | A36 | WTS - Court 3 |
Daniël WESSELS
|
Connor Doig [6]
|
4-6, 3-6 |
2022-07-01 8:00am | A37 | WTS - Court 2 |
Munashe TEBURU [3]
|
Dawid van Wyk
|
6-1, 6-0 |
2022-07-01 8:00am | A38 | WTS - Court 1 |
Kenan staphorst
|
Paul-Daniël MEYER [9]
|
0-6, 0-6 |
2022-07-01 9:30am | A39 | WTS - Court 24 |
MARK AGGENBACH [16]
|
Sabelo Mhlengi Mthembu
|
6-0, 6-2 |
2022-07-01 9:30am | A40 | WTS - Court 23 |
Cameron OLIVER
|
Guy VORWERK [5]
|
0-6, 1-6 |
2022-07-01 9:30am | A41 | WTS - Court 22 |
Drikus DE JAGER [7]
|
Yasser Assamo
|
6-1, 6-1 |
2022-07-01 9:30am | A42 | WTS - Court 21 |
Adam LOGIE
|
Waldo MOOLMAN [13]
|
6-0, 6-1 |
2022-07-01 9:30am | A43 | WTS - Court 20 |
Ignatius Bell [12]
|
Monde Magigaba
|
6-0, 6-0 |
2022-07-01 9:30am | A44 | WTS - Court 19 |
Danté Nell
|
Nikhil Naidoo [4]
|
2-6, 4-6 |
2022-07-01 9:30am | A45 | WTS - Court 16 |
Daniel WATSON [8]
|
Leonard Perry
|
4-6, 6-4, 6-1 |
2022-07-01 9:30am | A46 | WTS - Court 15 |
Kade MINDRY
|
Rudiger Dusselberg [10]
|
6-1, 6-3 |
2022-07-01 9:30am | A47 | WTS - Court 13 |
Caleb Fyvie [11]
|
Jordan CROSS
|
3-6, 6-4, 6-1 |
2022-07-01 9:30am | A48 | WTS - Court 14 |
Jake DOWNIE
|
André VILJOEN [2]
|
4-6, 1-6 |
2022-07-02 8:00am | A49 | WTS - Court 13 |
John COETZEE [1]
|
Reuben Bakker
|
6-2, 6-4 |
2022-07-02 8:00am | A50 | WTS - Court 14 |
Luke OOSTHUIZEN
|
Connor Doig [6]
|
2-6, 7-5, 3-6 |
2022-07-02 8:00am | A51 | WTS - Court 12 |
Munashe TEBURU [3]
|
Paul-Daniël MEYER [9]
|
6-1, 6-2 |
2022-07-02 8:00am | A52 | WTS - Court 11 |
MARK AGGENBACH [16]
|
Guy VORWERK [5]
|
0-6, 1-6 |
2022-07-02 8:00am | A53 | WTS - Court 10 |
Drikus DE JAGER [7]
|
Adam LOGIE
(Ret.)
|
6-2, 3-0 Retired |
2022-07-02 8:00am | A54 | WTS - Court 9 |
Ignatius Bell [12]
|
Nikhil Naidoo [4]
|
0-6, 4-6 |
2022-07-02 9:30am | A55 | WTS - Court 8 |
Daniel WATSON [8]
|
Kade MINDRY
|
1-6, 6-1, 7-6 |
2022-07-02 8:00am | A56 | WTS - Court 7 |
Caleb Fyvie [11]
|
André VILJOEN [2]
|
3-6, 6-4, 4-6 |
2022-07-03 8:00am | A57 | WTS - Court 4 |
John COETZEE [1]
|
Connor Doig [6]
|
2-6, 3-6 |
2022-07-03 8:00am | A58 | WTS - Court 3 |
Munashe TEBURU [3]
|
Guy VORWERK [5]
|
3-6, 7-6, 3-6 |
2022-07-03 8:00am | A59 | WTS - Court 2 |
Drikus DE JAGER [7]
|
Nikhil Naidoo [4]
|
6-4, 6-3 |
2022-07-03 8:00am | A60 | WTS - Court 1 |
Daniel WATSON [8]
|
André VILJOEN [2]
|
2-6, 4-6 |
2022-07-04 9:30am | A61 | WTS - Court 13 |
Connor Doig [6]
|
Guy VORWERK [5]
|
3-6, 6-1, 6-3 |
2022-07-04 9:30am | A62 | WTS - Court 12 |
Drikus DE JAGER [7]
|
André VILJOEN [2]
|
7-6, 6-2 |
2022-07-05 8:00am | A63 | WTS - Court 1 |
Connor Doig [6]
|
Drikus DE JAGER [7]
|
7-6(6), 6-3 |
2022-07-04 11:45am | B1 | WTS - Court 2 |
Guy VORWERK [5]
|
André VILJOEN [2]
|
1-6, 6-3, 6-10 |
2022-07-03 11:00am | C1 | WTS - Court 1 |
John COETZEE [1]
|
Munashe TEBURU [3]
|
6-4, 6-3 |
2022-07-03 11:00am | C2 | WTS - Court 2 |
Nikhil Naidoo [4]
|
Daniel WATSON [8]
|
4-6, 1-6 |
2022-07-04 8:00am | C3 | WTS - Court 4 |
John COETZEE [1]
|
Daniel WATSON [8]
|
4-6, 7-5, 7-10 |
2022-07-04 10:30am | D1 | WTS - Court 2 |
Munashe TEBURU [3]
|
Nikhil Naidoo [4]
(Ret.)
|
6-2, 5-5 Retired |
2022-07-02 11:00am | E1 | WTS - Court 2 |
Reuben Bakker
|
Luke OOSTHUIZEN
|
6-1, 6-2 |
2022-07-02 11:00am | E2 | WTS - Court 1 |
Paul-Daniël MEYER [9]
|
MARK AGGENBACH [16]
|
6-1, 6-1 |
2022-07-02 12:00pm | E4 | WTS - Court 21 |
Kade MINDRY
|
Caleb Fyvie [11]
|
6-2, 6-2 |
2022-07-03 9:15am | E5 | WTS - Court 21 |
Reuben Bakker
|
Paul-Daniël MEYER [9]
|
2-6, 0-6 |
2022-07-03 9:15am | E6 | WTS - Court 20 |
Ignatius Bell [12]
|
Kade MINDRY
|
0-6, 2-6 |
N/A | E7 | WTS - Court 1 |
Paul-Daniël MEYER [9]
|
Kade MINDRY
(Did not play)
|
Walkover |
2022-07-04 9:15am | F1 | WTS - Court 24 |
Reuben Bakker
|
Ignatius Bell [12]
|
6-2, 6-2 |
2022-07-03 9:15am | G1 | WTS - Court 19 |
Luke OOSTHUIZEN
|
MARK AGGENBACH [16]
|
6-4, 2-6, 10-7 |
2022-07-04 9:15am | G3 | WTS - Court 23 |
Luke OOSTHUIZEN
|
Caleb Fyvie [11]
|
2-6, 1-6 |
2022-07-01 12:30pm | I1 | WTS - Court 7 |
Thomas Tilney
|
Nicholas Hamilton [15]
|
6-3, 6-0 |
2022-07-01 12:30pm | I2 | WTS - Court 6 |
Edward Strydom [14]
|
Daniël WESSELS
|
1-6, 1-6 |
2022-07-01 12:30pm | I3 | WTS - Court 5 |
Dawid van Wyk
|
Kenan staphorst
|
6-4, 6-1 |
2022-07-01 12:30pm | I4 | WTS - Court 4 |
Sabelo Mhlengi Mthembu
|
Cameron OLIVER
|
6-0, 6-1 |
2022-07-01 12:30pm | I5 | WTS - Court 3 |
Yasser Assamo
|
Waldo MOOLMAN [13]
|
6-1, 6-1 |
2022-07-01 12:30pm | I6 | WTS - Court 2 |
Monde Magigaba
|
Danté Nell
|
0-6, 3-6 |
2022-07-01 12:30pm | I7 | WTS - Court 1 |
Leonard Perry
|
Rudiger Dusselberg [10]
|
6-3, 6-2 |
2022-07-01 1:45pm | I8 | WTS - Court 21 |
Jordan CROSS
(Ret.)
|
Jake DOWNIE
|
1-6, 0-1 Retired |
2022-07-02 11:00am | I9 | WTS - Court 20 |
Thomas Tilney
|
Daniël WESSELS
|
1-6, 2-6 |
2022-07-02 11:00am | I10 | WTS - Court 19 |
Dawid van Wyk
|
Sabelo Mhlengi Mthembu
|
2-6, 1-6 |
2022-07-02 11:00am | I11 | WTS - Court 16 |
Yasser Assamo
|
Danté Nell
(Ret.)
|
7-5, 4-1 Retired |
2022-07-02 11:00am | I12 | WTS - Court 14 |
Leonard Perry
(Ret.)
|
Jake DOWNIE
|
6-3, 3-4 Retired |
2022-07-03 10:30am | I13 | WTS - Court 24 |
Daniël WESSELS
|
Sabelo Mhlengi Mthembu
|
6-1, 6-0 |
2022-07-03 10:30am | I14 | WTS - Court 23 |
Yasser Assamo
(Ret.)
|
Jake DOWNIE
|
1-6, 2-3 Retired |
2022-07-04 9:15am | I15 | WTS - Court 21 |
Daniël WESSELS
|
Jake DOWNIE
|
6-4, 6-4 |
2022-07-03 10:30am | K1 | WTS - Court 21 |
Thomas Tilney
|
Dawid van Wyk
|
6-1, 6-2 |
2022-07-04 9:15am | K3 | WTS - Court 20 |
Thomas Tilney
|
Danté Nell
|
6-1, 6-3 |
2022-07-02 11:00am | M1 | WTS - Court 12 |
Nicholas Hamilton [15]
|
Edward Strydom [14]
|
5-7, 4-6 |
2022-07-02 11:00am | M2 | WTS - Court 11 |
Kenan staphorst
|
Cameron OLIVER
|
0-6, 0-6 |
2022-07-02 11:00am | M3 | WTS - Court 10 |
Waldo MOOLMAN [13]
|
Monde Magigaba
|
6-0, 6-1 |
2022-07-03 10:30am | M5 | WTS - Court 19 |
Edward Strydom [14]
|
Cameron OLIVER
|
6-3, 6-2 |
2022-07-03 11:00am | M6 | WTS - Court 16 |
Waldo MOOLMAN [13]
|
Rudiger Dusselberg [10]
|
1-6, 0-6 |
2022-07-04 9:15am | M7 | WTS - Court 19 |
Edward Strydom [14]
|
Rudiger Dusselberg [10]
|
2-6, 0-6 |
2022-07-04 9:15am | N1 | WTS - Court 16 |
Cameron OLIVER
|
Waldo MOOLMAN [13]
|
2-6, 1-6 |
2022-07-03 11:00am | O1 | WTS - Court 15 |
Nicholas Hamilton [15]
|
Kenan staphorst
|
6-1, 6-0 |
2022-07-04 9:15am | O3 | WTS - Court 15 |
Nicholas Hamilton [15]
|
Monde Magigaba
|
6-0, 6-1 |
2022-07-01 12:30pm | Q17 | WTS - Court 21 |
Luke Edgar
|
Tristan Bedderson
|
1-6, 7-5, 7-10 |
2022-07-01 12:30pm | Q24 | WTS - Court 16 |
Shaun Krieg
|
Caden Naicker
|
0-6, 2-6 |
2022-07-02 11:00am | Q25 | WTS - Court 8 |
Tristan Bedderson
|
Rhyll Boshoff
|
0-6, 1-6 |
2022-07-02 11:00am | Q27 | WTS - Court 7 |
Ryan Lister-James
|
JC Van Pletzen
|
6-2, 6-4 |
2022-07-02 11:00am | Q28 | WTS - Court 6 |
Londa Zungu
|
Caden Naicker
|
0-6, 2-6 |
2022-07-03 11:00am | Q29 | WTS - Court 13 |
Rhyll Boshoff
|
Craig SIMES
|
7-5, 4-6, 10-12 |
2022-07-03 11:00am | Q30 | WTS - Court 14 |
Ryan Lister-James
|
Caden Naicker
|
1-6, 3-6 |
2022-07-04 11:45am | Q31 | WTS - Court 14 |
Craig SIMES
|
Caden Naicker
|
2-6, 2-6 |
2022-07-04 11:45am | R1 | WTS - Court 7 |
Rhyll Boshoff
|
Ryan Lister-James
|
2-6, 6-3, 3-10 |
2022-07-03 11:00am | S2 | WTS - Court 12 |
JC Van Pletzen
|
Londa Zungu
|
6-2, 6-4 |
2022-07-04 9:15am | S3 | WTS - Court 5 |
Tristan Bedderson
|
JC Van Pletzen
|
0-6, 0-6 |
2022-07-02 9:30am | U7 | WTS - Court 23 |
Luke Edgar
|
Shaun Krieg
|
4-6, 7-6, 5-10 |